איזה מצבר מומלץ לקנות

איך יודעים איזה מצבר לקנות

אחד הרכיבים שנוטים לעשות בעיות ברכב הוא המצבר. מצבר מתקלקל לעיתים קרובות מכיוון שישנן לא מעט סיטואציות שיכולות להוציא אותו מכלל שימוש: בין אם המצבר התרוקן וצריך למלא אותו ובין אם הוא התקלקל וחייב להחליף אותו. 

כיצד ניתן לדעת אם אנחנו צריכים להחליף מצבר, ובמידה ויש להחליף מצבר – איך יודעים איזה מצבר לקנות ?

איזה מצבר הכי טוב ?

אז לפני שנבין איזה מותג מצברים עלינו לרכוש, עלינו להבין תחילה איזה מצבר מתאים לרכב שלכם.

ניתן לבדוק ע"י פתיחה של מכסה המנוע ולראות איזה מצבר כיום מורכב לכם. בעת הגעת המתקין בקשו שיתקין מצבר זהה לזה שמותקן היום.  בנוסף, ניתן לפתוח את ספר הרכב ולבדוק מהו סוג המצבר שמותאם לו. 

מצבר שנפ

כאשר שואלים איזה מצבר מומלץ לקנות – לפי כל חוות דעת לחלוטין מצברי שנפ הינה הבחירה הטובה והאמינה ביותר. החברה הינה בעלת נקודות ברחבי הארץ בה ניתן לממש את האחריות על המצבר.

מצברי שנפ מיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות ומותאמים לכל סוגי הרכבים. יתרה מזאת, תוחלת חיים של מצבר מבית שנפ הינו שלוש וחצי שנים בישראל כיוון שהוא מוגן מפני נזקים ממזג אוויר ועומסי חום. 

מחיר של מצבר עד הבית מבית שנפ הוא המחיר ההוגן ביותר – רק מ 479 ש"ח! המחיר כולל שירות והתקנה בבית הלקוח.

מצבר סטופ סטארט

מצבר בוש

כמו מצבר שנפ, גם חברת מצברי בוש נחשבות למובילות והאיכותיות ביותר.

סביר להניח אם אתם שואלים מכונאי או מתקין מצברים איזה מצבר מומלץ לקנות ללא ספק רובם ימליצו על בוש כבחירה הטובה ביותר.

המצברים הינם תוצרת גרמניה וניתן לממש את האחריות בנקודות שירות של חברת לדיקו בע"מ היבואן הרשמי המספק את האחריות על מצברי בוש. למצברים אלו אורך חיים גבוהה ממצברים אחרים והם מותאמים לאקלים.

מחיר מבצע של שיא המצבר רק ב- 529 ש"ח כולל שירות והתקנה בבית הלקוח.

מצבר וולטה

חברת וולקן תעשיות רכב הינה יבואנית מצברי VOLTA המופצים בלמעלה מ 1000 נקודות מכירה בישראל:

בסניפי החברה, זכיינים, מפיצים מורשים, מוסכים, חשמלאי רכב, חברת גרירה, שירותי דרך, חנות חלפים ורשתות שיווק.

וולקן תעשיות רכב קיימת מעל 70 שנה ומשווקת מצברים לכל סוגי הרכבים. לחברה קיימים 14 סניפים הפזורים בכל רחבי הארץ. המצברים הם תוצרת כחול לבן ונושאים תו תקן של מכון התקנים – תקן ISO 9001 בהתאמה לאיכות הסביבה.

איך יודעים איזה מצבר לקנות ?

המצבר צריך להתאים למנוע של הרכב, כולל התאמה לנפח ועוצמת המנוע הדרושה ברכב. 

נפח המנוע משפיע על קיבולת המצבר הדרושה – למשל מצבר לקלנועית הינו עם קיבולת קטנה ולכן יכול להספיק מצבר 12 אמפר/ שעה, ולעומת זאת רכב גדול ידרוש מצבר בקיבולת של מעל 100 אמפר / שעה – כמו מצבר למשאית.

  • מחיר: למצברים אין מחיר אחיד, והמחיר תלוי במגוון משתנים. אנחנו מציעים לא לחסוך על מצבר זול ולא איכותי, בסופו של דבר הוא עלול "לבגוד" בכם ולאלץ אתכם לשלם על החלפת מצבר.
  • חברה: ישנן חברות רבות המייצרות מצברים, החברות המומלצות הן שנפ, וולטה, Trojan ו-Bosch.
  • מוסך: לרוב לא נלך סתם ככה ונקנה מצבר – הדרך המומלצת היא להיעזר בבעלי מקצוע. באופן כללי מוטב לבחור בבעלי ניסיון שיגיעו במהירות למיקומכם, ולא יגבו תשלום נוסף על ההתקנה.
  • אחריות: בסופו של דבר אנחנו לא רוצים לשלם פעמיים, ואם החלפנו מצבר חשוב שתהיה לו אחריות שתוודא שבמקרה ובמצבר החדש יתקלקל, נוכל להחליף ללא תשלום נוסף. משך האחריות לפחות ל-12 חודשים.

למה חשוב לקנות מצבר שמותאם לאקלים הישראלי?

כיוון שאנו חיים בישראל שיודעת לא מעט עומסי חום, עמידות מצברים מהווה אחד הגורמים המרכזיים באריכות הימים של המצבר שרכשתם. 

בעונת הקיץ בישראל, החום הרב משפיע על חיי המצבר, ואורך חיים של מצבר לרוב לא יעלה על שלוש שנים. בדומה לרכישות אחרות שאנו מבצעים, רצוי לרכוש מצבר רק מחברות ידועות ומוכרות.

מצברים במבצע

טיפים לשמירה על חיי מצבר לאורך זמן

  • בהנעת הרכב המזגן תמיד כבוי וכך גם האורות.
  • אין לשמוע מוזיקה או להפעיל את המזגן כאשר הרכב כבוי.
  • מומלץ לשמור עליו מפני נזקיי קורוזיה ולדאוג לבצע טעינת מצבר באופן שוטף.
  • רצוי לוודא שלא מצטברת קורוזיה על גבי הכתבים של המצבר (הפלוס והמינוס), דבר שפוגע וגורם לתקלות ולכן יש להבריש אחת לשנה את פני שטח המצבר באמצעות מברשת הרטבה ומים.
  • בנוסף, במידה ויצאתם לחופשה ארוכה, מומלץ לבקש ממישהו קרוב אליכם, להתניע את הרכב אחת לכמה ימים ולפחות לזמן של 20 דקות וללא אורות ומזגן.

מצבר לרכב יכול להחזיק הרבה יותר משלוש שנים

למרות שמצברים יכולים להחזיק מעמד חמש שנים או יותר כאשר מטפלים בהם כראוי, מרבית המצברים לרכב יישחקו ולא יעילים בתוך שלוש שנים מהשימוש היומיומי בתנאים רגילים.

בדיוק כמו הסוללה במחשב / סמארטפון הופכת פחות יעילה בכל טעינה, המצבר של מכוניתכם מתדרדר בהדרגה כאשר הוא נטען על ידי מנוע הרכב ובכך אורך החיים של המצבר מתקצר. 

לאחר שלוש שנים, בדרך כלל הגיע הזמן להתקין מצבר חדש שיחליף את המצבר הישן.

איך יודעים איזה מצבר לקנות ? מצלצלים אל שיא מצברים עד הבית

אנחנו בשיא מצבר חרטנו על דגלנו לספק את השירות הטוב והמהיר ביותר ללקוחות שלנו! באתר שלנו תוכלו לבדוק איזה מצבר מתאים לרכב ולבצע התאמה לפי יצרן, מותג ומידות אמפר וכדומה. 

בהגעת איש מקצוע אשר מתמחה בתחום המצבר תתבצע בדיקה באמצעות מכשור מתקדם, אשר בוחן האם המצבר התקלקל או שאולי קיימת בעיה אחרת לרכב. במידה והמצבר יסמן על 12 וולט ומטה, המצבר סיים את תקופת חייו ועלינו לרכוש מצבר לרכב חדש.

מאמרים נוספים

כמה זמן יש אחריות על מצבר

אחריות על מצבר לרכב

בכדי להבין מה חשוב לבדוק בכל הנוגע לאחריות ומצברים ריכזנו לכם את כל הנקודות החשובות שיש לבדוק בקניית מצבר חדש וכיצד בודקים האם המצבר המקורי

למידע נוסף
שנפ מצברים

שנפ מצברים

למה לבחור בשנפ מצברים? כאשר שומעים מצבר שנפ יודעים שמדובר בחברה אמינה ומבטיחה איכות אינסופית בכל המוצרים אותם היא משווקת ולא סתם היא תופסת את

למידע נוסף
מצבר בוש חוות דעת

מצבר בוש חוות דעת

המצבר התקלקל – איזה מומלץ לרכוש? קמתם בבוקר ולא הצלחתם להתניע את הרכב או בדיוק באתם לחזור הביתה מהעבודה וגיליתם שהלך לכם מצבר ברכב. סיטואציה מאד מעצבנת,

למידע נוסף