איזה מצבר מומלץ לקנות

איך יודעים איזה מצבר לקנות

אחד הרכיבים שנוטים לעשות בעיות ברכב הוא המצבר. מצבר מתקלקל לעיתים קרובות מכיוון שישנן לא מעט סיטואציות שיכולות להוציא אותו מכלל שימוש: בין אם המצבר התרוקן וצריך למלא אותו ובין אם הוא התקלקל וחייב להחליף אותו. 

כיצד ניתן לדעת אם אנחנו צריכים להחליף מצבר, ובמידה ויש להחליף מצבר – איך יודעים איזה מצבר לקנות ?

איזה מצבר הכי טוב ?

אחד הרכיבים שנוטים לעשות בעיות ברכב הוא המצבר. בכדי לא להגיע לסיטואציה שמעכבת את שגרת היום-יום שהאוטו לא מניע, חשוב מאד לבדוק מספר דברים לפניי קנייה של מצבר חדש:

מאיזה חברה מומלץ לקנות, איזה מצבר מומלץ לקנות לרכב הספציפי שלכם וכדומה. 

מצבר שנפ

כאשר שואלים איזה מצבר מומלץ לקנות – לפי כל חוות דעת לחלוטין מצברי שנפ הינה הבחירה הטובה והאמינה ביותר.

החברה הינה בעלת נקודות ברחבי הארץ בה ניתן לממש את האחריות על המצבר.

מצברי שנפ מיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות ומותאמים לכל סוגי הרכבים. יתרה מזאת, תוחלת חיים של מצבר מבית שנפ הינו שלוש וחצי שנים בישראל כיוון שהוא מוגן מפני נזקים ממזג אוויר ועומסי חום. 

המחיר הוא הוגן ביותר – הם עולים 479 ש"ח כולל שירות והתקנה בבית הלקוח.

מצבר סטופ סטארט

מצבר בוש

כמו מצבר שנפ, גם חברת מצברי בוש נחשבות למובילות והאיכותיות ביותר.

סביר להניח אם אתם שואלים מכונאי או מתקין מצברים איזה מצבר מומלץ לקנות ללא ספק רובם ימליצו על בוש כבחירה הטובה ביותר.

המצברים הינם תוצרת גרמניה וניתן לממש את האחריות בנקודות שירות של חברת לדיקו בע"מ היבואן הרשמי המספק את האחריות על מצברי בוש. למצברים אלו אורך חיים גבוהה ממצברים אחרים והם מותאמים לאקלים.

מחיר מבצע של שיא המצבר רק ב- 529 ש"ח כולל שירות והתקנה בבית הלקוח.

מצבר וולטה

חברת וולקן תעשיות רכב הינה יבואנית מצברי VOLTA המופצים בלמעלה מ 1000 נקודות מכירה בישראל:

בסניפי החברה, זכיינים, מפיצים מורשים, מוסכים, חשמלאי רכב, חברת גרירה, שירותי דרך, חנות חלפים ורשתות שיווק.

וולקן תעשיות רכב קיימת מעל 70 שנה ומשווקת מצברים לכל סוגי הרכבים. לחברה קיימים 14 סניפים הפזורים בכל רחבי הארץ. המצברים הם תוצרת כחול לבן ונושאים תו תקן של מכון התקנים – תקן ISO 9001 בהתאמה לאיכות הסביבה.

איך בכלל נדע מתי צריך להחליף מצבר ?

אז רצינו לנסוע מהבית לפגישה בעבודה או לראות חברים אבל המצבר לא עובד והרכב לא זז. ישנן שתי אפשרויות לכך שהמצבר לא פועל:

המצבר התרוקן : המצבר הוא למעשה הסוללה של הרכב שלנו, וכמו כל סוללה צריך להטעין אותה מדי פעם. 

מצבר נטען תוך כדי נסיעה, והמשמעות היא שאם אנחנו מבצעים פעולות שמערבות רכיבים חשמליים ברכב שלנו כגון מדליקים אורות, מזגן, מקשיבים לרדיו וכדומה כאשר הרכב לא זז, המצבר משתמש באנרגיה אך לא נטען והוא עלול להתרוקן בסופו של דבר.

במקרה זה לאו דווקא נצטרך להחליף מצבר, ויתכן שרק לטעון אותו עם כבל ורכב עם מצבר מלא יספיק.

המצבר התקלקל : ישנם מספר סיבות שיכולות לגרום לכך שמצבר יתקלקל – למשל, אלטרנטור (המטען של המצבר) שהתקלקל, ווסת תקול וגם חום קיצוני יכול לגרום לפירוק של רכיבים פנימיים במצב ולקלקולו. 

במקרים כאלו לא תהיה לנו ברירה אלא להחליף את המצבר במצבר חדש. כאשר המצבר מת לגמרי, סביר להניח שאנו ניתקל בהנעה קשה, רעשי תקתוקים מהסטרטר, אורות עמומים. ישנם רכבים עם טכנולוגיה חדשה: START STOP בהם קיימת מנורה המתריעה זמן רב לפני שהמצבר נהרס.

 

איך יודעים איזה מצבר לקנות ?

התאמה לסוג המנוע: המצבר צריך להתאים למנוע של הרכב, כולל התאמה לנפח ועוצמת המנוע של הרכב או המנוע הנייח שלכם. נפח המנוע משפיע על קיבולת המצבר הדרושה – 

למשל מצבר לקלנועית הינו עם קיבולת קטנה ולכן יכול להספיק מצבר 12 אמפר/ שעה, ולעומת זאת רכב גדול ידרוש מצבר בקיבולת של מעל 100 אמפר / שעה – כמו מצבר למשאית.

  • מחיר: למצברים אין מחיר אחיד, והמחיר תלוי במגוון משתנים. אנחנו מציעים לא לחסוך על מצבר זול ולא איכותי, בסופו של דבר הוא עלול "לבגוד" בכם ולאלץ אתכם לשלם על החלפת מצבר.
  • חברה: ישנן חברות רבות המייצרות מצברים, החברות המומלצות הן שנפ, וולטה, Trojan ו-Bosch.
  • מוסך: לרוב לא נלך סתם ככה ונקנה מצבר – הדרך המומלצת היא להיעזר בבעלי מקצוע. באופן כללי מוטב לבחור בבעלי ניסיון שיגיעו במהירות למיקומכם, ולא יגבו תשלום נוסף על ההתקנה.
  • אחריות: בסופו של דבר אנחנו לא רוצים לשלם פעמיים, ואם החלפנו מצבר חשוב שתהיה לו אחריות שתוודא שבמקרה ובמצבר החדש יתקלקל, נוכל להחליף ללא תשלום נוסף. משך האחריות לפחות ל-12 חודשים.

איפה כדאי לקנות מצבר ?

לפני שתבדקו איזה מצבר מומלץ לקנות אנו ממליצים לפני לבדוק איזה מצבר מתאים לרכב שלכם.

תוכלו לבדוק ע"י פתיחה של מכסה המנוע ולראות איזה מצבר כיום מורכב לכם. בעת הגעת המתקין בקשו שיתקין מצבר זהה לזה שמותקן היום. 

בנוסף, ניתן לפתוח את ספר הרכב ולבדוק מהו סוג המצבר שמותאם לו. 

קניית מצבר והקשר לאקלים בישראל

כיוון שאנו חיים בישראל שיודעת לא מעט עומסי חום, עמידות מצברים מהווה אחד הגורמים המרכזיים באריכות הימים של המצבר שרכשתם. 

בעונת הקיץ בישראל, החום הרב משפיע על חיי המצבר, ואורך חיים של מצבר לרוב לא יעלה על שלוש שנים. בדומה לרכישות אחרות שאנו מבצעים, רצוי לרכוש מצבר רק מחברות ידועות ומוכרות.

מצברים במבצע

טיפים לשמירה על חיי מצבר לאורך זמן

בין עם מדובר בהחלפת מצבר 55 אמפר לרכב או מצבר 100 אמפר למשאית או בכלל מצבר ליונדאי I10, אנו נרצה לשמור על אורך חיים של מצברים. בכדי לוודא שאנו עושים תחזוקה נכונה למצבר אנו נעשה את הפעולות הבאות:

  • בהנעת הרכב המזגן תמיד כבוי וכך גם האורות.
  • אין לשמוע מוזיקה או להפעיל את המזגן כאשר הרכב כבוי.
  • מומלץ לשמור עליו מפני נזקיי קורוזיה ולדאוג לבצע טעינת מצבר באופן שוטף.
  • רצוילוודא שלא מצטברת קורוזיה על גבי הכתבים של המצבר (הפלוס והמינוס), דבר שפוגע וגורם לתקלות ולכן יש להבריש אחת לשנה את פני שטח המצבר באמצעות מברשת הרטבה ומים.
  • בנוסף, במידה ויצאתם לחופשה ארוכה, מומלץ לבקש ממישהו קרוב אליכם, להתניע את הרכב אחת לכמה ימים ולפחות לזמן של 20 דקות וללא אורות ומזגן.

מצבר לרכב יכול להחזיק הרבה יותר משלוש שנים

למרות שמצברים יכולים להחזיק מעמד חמש שנים או יותר כאשר מטפלים בהם כראוי, מרבית המצברים לרכב יישחקו ולא יעילים בתוך שלוש שנים מהשימוש היומיומי בתנאים רגילים.

בדיוק כמו הסוללה במחשב / סמארטפון הופכת פחות יעילה בכל טעינה, המצבר של מכוניתכם מתדרדר בהדרגה כאשר הוא נטען על ידי מנוע הרכב ובכך  אורך החיים של המצבר מתקצר. 

לאחר שלוש שנים, בדרך כלל הגיע הזמן להתקין מצבר חדש שיחליף את המצבר הישן.

איך יודעים איזה מצבר לקנות ? מצלצלים אל שיא מצברים עד הבית

אנחנו בשיא מצבר חרטנו על דגלנו לספק את השירות הטוב והמהיר ביותר ללקוחות שלנו! באתר שלנו תוכלו לבדוק איזה מצבר מתאים לרכב ולבצע התאמה לפי יצרן, מותג ומידות אמפר וכדומה. 

בהגעת איש מקצוע אשר מתמחה בתחום המצבר תתבצע בדיקה באמצעות מכשור מתקדם, אשר בוחן האם המצבר התקלקל או שאולי קיימת בעיה אחרת לרכב. במידה והמצבר יסמן על 12 וולט ומטה, המצבר סיים את תקופת חייו ועלינו לרכוש מצבר לרכב חדש.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים

איך יודעים איזה מצבר לקנות

איזה מצבר מומלץ לקנות

אחד הרכיבים שנוטים לעשות בעיות ברכב הוא המצבר. מצבר מתקלקל לעיתים קרובות מכיוון שישנן לא מעט סיטואציות שיכולות להוציא אותו מכלל שימוש: בין אם המצבר

למידע נוסף »
מצבר לרכב מחיר

מצבר לרכב מחיר

כמה עולה מצבר לרכב? סביר להניח שכולכם נתקלתם פעם בסיטואציה בה הרכב לא הניע והמצבר שבק חיים. כולנו יודעים שזו סיטואציה לא נעימה לאף אדם

למידע נוסף »
איזה מצבר מתאים לרכב שלי

התאמת מצבר לרכב

איזה מצבר מתאים לרכב שלי ? בכדי לענות על השאלה איזה מצבר מתאים לרכב שלי ולבצע התאמת מצבר נכונה, ניתן להיכנס אל קטלוג המצברים שלנו ולבחור מצבר

למידע נוסף »