איזה מצבר מומלץ לקנות

איך יודעים איזה מצבר לקנות

אחד הרכיבים שנוטים לעשות בעיות ברכב הוא המצבר. מצבר מתקלקל לעיתים קרובות מכיוון שישנן לא מעט סיטואציות שיכולות להוציא אותו מכלל שימוש, בין אם המצבר התרוקן וצריך למלא אותו ובין אם הוא התקלקל וחייב להחליף אותו. כיצד ניתן לדעת אם אנחנו צריכים להחליף מצבר, ובמידה ויש להחליף מצבר – איך יודעים איזה מצבר לקנות ?

איזה מצבר הכי טוב ?

בכדי לא להגיע לסיטואציה שמעכבת את שגרת היום-יום שהאוטו לא מניע, חשוב מאד לבדוק מספר דברים לפניי קנייה של מצבר חדש. מאיזה חברה מומלץ לקנות, איזה מצבר מומלץ לקנות לרכב הספציפי שלכם וכדומה. אחד הרכיבים שנוטים לעשות בעיות ברכב הוא המצבר. אז איזה מצבר מומלץ לקנות ,  איך יודעים איזה מצבר לקנות וכמה זה עולה ?:

מצבר שנפ

חוות דעת ברשת מוכיחות כי שנפ נחשבת לחברה המובילה והוותיקה בישראל. כאשר שואלים איזה מצבר מומלץ לקנות – מצברי שנפ הינה הבחירה הטובה והאמינה ביותר. החברה הינה בעלת נקודות ברחבי הארץ בה ניתן לממש את האחריות על המצבר. מצברי שנפ מיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות ומותאמים לכל סוגי הרכבים. יתרה מזאת, תוחלת חיים של מצבר מבית שנפ הינו שלוש וחצי שנים בישראל כיוון שהוא מוגן מפני נזקים שיכולים להיגרם ממזג האוויר ועומסי חום קיצוניים. מצברי שנפ עולים 479 ש”ח כולל שירות והתקנה בבית הלקוח.

מצבר סטופ סטארט

מצבר בוש

כמו מצבר שנפ, גם חברת מצברי בוש נחשבות למובילות והאיכותיות ביותר. סביר להניח אם אתם שואלים מכונאי או מתקין מצברים איזה מצבר מומלץ לקנות ללא ספק רובם ימליצו על בוש כבחירה הטובה ביותר. המצברים הינם תוצרת גרמניה וניתן לממש את האחריות בנקודות שירות של חברת לדיקו בע”מ היבואן הרשמי המספק את האחריות על מצברי בוש. למצברים אלו אורך חיים גבוהה ממצברים אחרים והם מותאמים לאקלים הישראלי. מצברי בוש עולים מ- 519 ש”ח כולל שירות והתקנה בבית הלקוח.

מצבר וולטה

חברת וולקן תעשיות רכב הינה יבואנית מצברי VOLTA המופצים בלמעלה מ 1000 נקודות מכירה בישראל: בסניפי החברה, זכיינים, מפיצים מורשים, מוסכים, חשמלאי רכב, חברת גרירה, שירותי דרך, חנות חלפים ורשתות שיווק. וולקן תעשיות רכב קיימת מעל 70 שנה ומשווקת מצברים לכל סוגי הרכבים. לחברה קיימים 14 סניפים הפזורים בכל רחבי הארץ. המצברים הם תוצרת כחול לבן ונושאים תו תקן של מכון התקנים – תקן ISO 9001 בהתאמה לאיכות הסביבה.

איך בכלל נדע מתי צריך להחליף מצבר ?

אז רצינו לנסוע מהבית לפגישה בעבודה או לראות חברים אבל המצבר לא עובד והרכב לא זז. ישנן שתי אפשרויות לכך שהמצבר לא פועל:

המצבר התרוקן : המצבר הוא למעשה הסוללה של הרכב שלנו, וכמו כל סוללה צריך להטעין אותה מדי פעם. מצבר נטען תוך כדי נסיעה, והמשמעות היא שאם אנחנו מבצעים פעולות שמערבות רכיבים חשמליים ברכב שלנו כגון מדליקים אורות, מזגן, מקשיבים לרדיו וכדומה כאשר הרכב לא זז, המצבר משתמש באנרגיה אך לא נטען והוא עלול להתרוקן בסופו של דבר. במקרה זה לאו דווקא נצטרך להחליף מצבר, ויתכן שרק לטעון אותו עם כבל ורכב עם מצבר מלא יספיק.

המצבר התקלקל : ישנם מספר סיבות שיכולות לגרום לכך שמצבר יתקלקל – למשל, אלטרנטור (המטען של המצבר) שהתקלקל, ווסת תקול וגם חום קיצוני יכול לגרום לפירוק של רכיבים פנימיים במצב ולקלקולו. במקרים כאלו לא תהיה לנו ברירה אלא להחליף את המצבר במצבר חדש.

כאשר המצבר מת לגמרי, סביר להניח שאנו ניתקל באחת מהסיטואציות הבאות: הנעה קשה, רעש של תקתוקים מהסטרטר, אורות עמומים גם בקדמת הרכב וגם בלוח השעונים. ישנם רכבים עם טכנולוגיה חדשה: START STOP בהם קיימת מנורה שמתריעה זמן רב לפני שהמצבר נהרס.

איך יודעים איזה מצבר לקנות ?

התאמה לסוג המנוע: המצבר צריך להתאים למנוע של הרכב, כולל התאמה לנפח ועוצמת המנוע של הרכב או המנוע הנייח שלכם. נפח המנוע משפיע על קיבולת המצבר הדרושה – למשל מצבר לקלנועית הינו עם קיבולת קטנה ולכן יכול להספיק מצבר 12 אמפר/ שעה, ולעומת זאת רכב גדול ידרוש מצבר בקיבולת של מעל 100 אמפר / שעה – כמו מצבר למשאית.

  • מחיר: למצברים אין מחיר אחיד, והמחיר תלוי במגוון משתנים. אנחנו מציעים לא לחסוך על מצבר זול ולא איכותי, כי בסופו של דבר הוא עלול “לבגוד” בכם ולאלץ אתכם לשלם שוב על החלפת מצבר.
  • חברה: ישנן חברות רבות המייצרות מצברים אך לא כולן מומלצות. החברות המומלצות והנחשבות הן שנפ, וולטה, Trojan ו-Bosch.
  • מוסך: לרוב אנחנו לא נלך סתם ככה לחנות ונקנה מצבר – הדרך המומלצת היא להיעזר בבעלי מקצוע שיעשו את העבודה ולכן צריך לדעת את מי לבחור. באופן כללי מוטב לבחור בבעלי ניסיון שיגיעו במהירות למיקומכם, ולא יגבו תשלום נוסף על עצם ההתקנה.
  • אחריות: בסופו של דבר אנחנו לא רוצים לשלם פעמיים, ואם החלפנו מצבר חשוב שתהיה לו אחריות שתוודא שבמקרה ובמצבר החדש היתה תקלה, נוכל להחליף אותו ללא תשלום נוסף. משך האחריות הרצויה הוא לפחות 12 חודשים.

איפה כדאי לקנות מצבר ?

לפני שתבדקו איזה מצבר מומלץ לקנות אנו ממליצים לפני לבדוק איזה מצבר מתאים לרכב שלכם. רצוי לצלצל ולהזמין גורם מקצועי שיבדוק האם זו אכן הבעיה ויתאים לך מצבר למכונית ויאפשר לך המשך נסיעה בטוחה בכביש.

1. תוכלו לבדוק ע”י פתיחה של מכסה המנוע ולראות מה המצבר שכיום מורכב לכם ברכב. בעת הגעת המתקין אליכם, בקשו ממנו לראות שהמצבר שהוא מספק לכם, זהה למצבר שמותקן לכם היום. 

2. ניתן לפתוח את ספר הרכב ולבדוק מהו סוג המצבר שמותאם לו. ניתן להתקשר אלינו – שיא המצבר. המומחים שלנו ישמחו לעזור לך לבדוק עפ”י נתוני הרכב, מה מתאים לו בדיוק. בנוסף, במידה והמצבר שברשותכם לא עובד, מומלץ לא להחליף באופן עצמאי.

קניית מצבר והקשר לאקלים בישראל

כיוון שאנו חיים בישראל שיודעת לא מעט עומסי חום, עמידות מצברים מהווה אחד הגורמים המרכזיים באריכות הימים של המצבר שרכשתם. בעונת הקיץ בישראל, החום הרב משפיע על חיי המצבר, ואורך חיים של מצבר לרוב לא יעלה על שלוש שנים. בדומה לרכישות אחרות שאנו מבצעים, רצוי לרכוש מצבר רק מחברות ידועות ומוכרות.

אז איזה מצבר מומלץ לקנות ? בישראל יש שני חברות אשר שולטות בתחום המצברים: שנפ וbosch. חברות אלו מבצעות התאמה מלאה לאקלים הישראלי. הדעה הרווחת בישראל היא שמצברים מתקלקלים בעיקר עונת החורף, דבר שאינו נכון. כיוון שנזקים למצבר נגרמים עקב שחיקתו בעונת הקיץ וכאשר החורף מגיע, המצבר מפתח רגישות לחום ופוגע באופן מהותי ביכולת ההתנעה של הרכב. (סיטואציה בה תתקלו בעיקר בשעות הבוקר, לאחר שהאוטו עמד כמה שעות).

מצברים במבצע

טיפים לשמירה על חיי מצבר לאורך זמן

בין עם מדובר בהחלפת מצבר 55 אמפר לרכב או מצבר 100 אמפר למשאית או בכלל מצבר ליונדאי I10, אנו נרצה לשמור על אורך חיים של מצברים. בכדי לוודא שאנו עושים תחזוקה נכונה למצבר אנו נעשה את הפעולות הבאות:

  • בהנעת הרכב המזגן תמיד כבוי וכך גם האורות.
  • אין לשמוע מוזיקה או להפעיל את המזגן כאשר הרכב כבוי.
  • מומלץ לשמור עליו מפני נזקיי קורוזיה ולדאוג לבצע טעינת מצבר באופן שוטף.
  • רצוילוודא שלא מצטברת קורוזיה על גבי הכתבים של המצבר (הפלוס והמינוס), דבר שפוגע וגורם לתקלות ולכן יש להבריש אחת לשנה את פני שטח המצבר באמצעות מברשת הרטבה ומים.
  • בנוסף, במידה ויצאתם לחופשה ארוכה, מומלץ לבקש ממישהו קרוב אליכם, להתניע את הרכב אחת לכמה ימים ולפחות לזמן של 20 דקות וללא אורות ומזגן.

האם כדאי להחליף למצבר משומש?

לא פעם עולה השאלה האם כדאי להחליף את המצבר הישן ולהרכיב במקום מצבר משומש, התשובה לכך היא ברורה וחד משמעית, כאשר מדובר על עלות של כמה מאות שקלים בודדים בהם ניתן לקבל מצבר איכותי של מותגים ידועים שמספקים אחריות למשך שלוש שנים לכל הפחות, אין חלוק על כך שכדאי לקנות מצבר חדש בלבד, הרי אתם לא רוצים למצוא את עצמכם שוב תקועים בצד הדרך בגלל בעיית מצבר.

מצבר לרכב יכול להחזיק הרבה יותר משלוש שנים

למרות שמצברים יכולים להחזיק מעמד חמש שנים או יותר כאשר מטפלים בהם כראוי, מרבית המצברים לרכב יישחקו ולא יעילים בתוך שלוש שנים מהשימוש היומיומי בתנאים רגילים.

בדיוק כמו הסוללה של המחשב או הסמארטפון שלכם הופכת פחות יעילה בכל טעינה, המצבר של מכוניתכם מתדרדר בהדרגה בכל פעם שהוא נטען על ידי מנוע הרכב. לאחר שלוש שנים, בדרך כלל הגיע הזמן להתקין מצבר חדש שיחליף את המצבר הישן.

לאחר ארבע או חמש שנים, מרבית מצברי הרכב יהיו כמעט לא אמינים לחלוטין. מצברים ישנים לרכב יכולים להציג מספר בעיות בטיחות ואמינות. למרבה המזל, קל לזהות אם המצבר של מכוניתך מתקרב לסוף אורך חייו.

האם מערכת החשמל של המכונית מגיבה כמו שהיא צריכה ?

ככלל, ככל שמחשבי הלוח של מכוניתכם מתוחכמים יותר, כך עומס הסוללה שלהם גדול יותר. למכוניות חדשות רבות יש מחשבים חזקים הפועלים כל הזמן, גם כאשר הרכב עצמו חונה וכובה, כל רכב חדיש כולל בתוכו מערכות איתור והגנה, אלו צערכות כגון איתוראן, פוינטר ודומים שמערכות אלו נועדו לאתר את הרכב אם מתבצעת גניבה או פריצה, למערכות אלו קיימת סוללה פנימית שנטענת, אך שסוללה זאת מתרוקנת היא שואבת את החשמל לה היא זקוקה מהמצבר הראשי של הרכב.

בדוק את המצבר שלך לעתים קרובות

בפעם הבאה שאתה לוקח את המכונית שלך למוסך לשירות שגרתי, דאג לבקש לבדוק את המצבר שלך. תושבת הסוללה לא תמיד יציבה – הסוללה ברכב שלך עשויה לעבור מביצועים של 90% ל -20% במהלך מספר חודשים. בנוסף, מצבר הרכב נמצא על תושבת, באופן טבעי למרות בולמי הזעזועים הקיימים בכל רכב הסוללה עלולה לזוז מעט מהתושבת שלה, דבר שיכול לגרום לירידה בביצועי המצבר.

בדיקת מצבר לרכב היא קלה, ולכל מוסך מכון או מכון מכובד עומדים לרשותם טסטים אלקטרוניים משלהם לבדיקה שלכם. בדיקות סדירות יכולות לחשוף מתי צריך להחליף את המצבר ולעזור לכם למנוע תקלות מביכות.

אם המצבר שלך מראה סימני בלאי ולא הוחלף זה שנתיים או שלוש, אל תיקח שום סיכונים. מצברים לרכב אינם יקרים, והעלות הקטנה של החלפה שווה את זה בכדי להימנע מהלחץ של תקלה בצידי הדרך.

מכוניות עם טכנולוגיית STOP-START עשויות להזדקק לסוללות מיוחדות

האם המכונית שלך משתמשת בטכנולוגיית עצור-התחלה כדי לחסוך בנזין? מכוניות עם מנועים שתוכננו לכיבוי אוטומטי במצב של עמידה מכבידות על המצברים שלהן יותר מאשר כלי רכב סטנדרטיים, ולעתים קרובות צריכות להשתמש במצבר מיוחד.

אם ברכב שלך יש טכנולוגייה הדורשת הרכבה של מצבר סטארט סטופ ואתה מחליף את המצבר בעצמך, ודא שאתה פועל להחליף תחליף מתאים. חנות הרכב הקרובה ביותר שלך תמלא מצבר המיועד להתאים לצרכים הנוספים של הרכב שלך.

אגב, אם אתה מחליף את הסוללה בעצמך – וזה די פשוט במכוניות רבות – חשוב שתוציא את המצבר הישן בבטחה. מצא את שירות פינוי הפסולת המסוכן הקרוב ביותר שלך ולעולם לא לזורק את מצבר הרכב עם שאר האשפה שלך.

לדאוג שהמצבר יאריך את תוחלת החיים כמה שיותר

בדיוק כמו שנהיגה אגרסיבית תישחק את צמיגי הרכב והבלמים, תפחית את אורך החיים של המצבר. אם תטפל היטב בסוללה שלך, תוכל להפיק ממנה הרבה יותר חיים מהרגיל. זמן ממוצע להחלפת מצבר הוא בדרך כלל שלוש שנים, זאת בהתאם לתחזוקה הקבועה של הרכב, סוג האיכות והמותג של המצבר, כמות השימוש במצבר וביכולת של האלטרנטור אשר אחראי על טעינה תקינה של המצבר, ללא תחזוקה תקינה של המצבר הוא יכול להתרוקן הרבה לפני שלוש שנים ולהחזיק לכל היותר שנה אחת בלבד. 

האם אתה רוצה להאריך את חיי המצבר לרכב שלך? השתמש בטיפים הבאים כדי להפיק את המרב מסוללת הרכב ולהאריך את תוחלת החיים הפונקציונאלית שלה מעבר לציון הסטנדרטי לשלוש שנים: טפל ברכב שלך לעתים קרובות כדי למנוע מנוע לא יעיל ורכיבי רכב אחרים לאמץ את המצבר. בנוסף, לעולם אל תשאיר את האורות או מיזוג האוויר דולקים בזמן שהרכב שלך מכובה, מכיוון שהם ירוקנו את המצבר במהירות רבה.

איך יודעים איזה מצבר לקנות ? מצלצלים אל שיא מצברים עד הבית

אנחנו בשיא מצבר חרטנו על דגלנו לספק את השירות הטוב והמהיר ביותר ללקוחות שלנו. לכל מקום שנתקעתם בו באזור המרכז אנחנו נגיע ונטפל לכם בבעיה במהירות האפשרית. באתר שלנו תוכלו לבדוק איזה מצבר מתאים לרכב שלכם ולבצע התאמה לפי יצרן הרכבף לפי מותג ומידות אמפר, לפי סוג הרכב וכדומה. כך תוכלו לוודא במאה אחוז שלא תקבלו מצבר לא מתאים לרכב. ההתמחות שלנו היא בכל סוגי המצברים: מצבר פריקה עמוקה, מצבר ליתיום לרכב, מצברים לקטנוע, מצברים משומשים, מצברים לאופנוע ועוד.

בהגעת איש מקצוע אשר מתמחה בתחום המצבר תתבצע בדיקה באמצעות מכשור מתקדם, אשר בוחן האם המצבר התקלקל או שאולי קיימת בעיה אחרת לרכב. במידה והמצבר יסמן על 12 וולט ומטה, המצבר סיים את תקופת חייו ועלינו לרכוש מצבר לרכב חדש.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים

מצבר או אלטרנטור

מצבר או אלטרנטור

אלטרנטור או מצבר – איך יודעים למה הרכב לא מניע? מה זה אלטרנטור? תפקידו של האלטרנטור הוא להטעין את המצבר בכדי שיספק חשמל לכלל המערכות

למידע נוסף »
מצבר פריקה עמוקה

מצברים פריקה עמוקה

מצברים לרכב תפעולי – פריקה עמוקה מהו מצבר פריקה עמוקה? מצבר פריקה עמוקה הינו מצבר הבנוי מלוחות מתכתיים אשר מכילים צפיפות רבה של חומר. מצברים

למידע נוסף »