איזה מצבר מומלץ לקנות?

איזה מצבר מתאים לרכב שלי

מצברים מומלצים

איזה מצבר מומלץ לקנות ואיזה מצבר מתאים לרכב שלי?

בכדי לא להגיע לסיטואציה שמעכבת את שגרת היום-יום שהאוטו לא מניע, חשוב מאד לבדוק מספר דברים לפניי קנייה של מצבר חדש.
מאיזה חברה מומלץ לקנות, איזה מצבר מומלץ לקנות לרכב הספציפי שלכם וכדומה.
אז איך יודעים איזה מצבר ליונדאי I10 מומלץ לקנות לרכב או לכל סוג רכב אחר? מה זה בכלל מצבר לרכב 12V? במאמר הבא כתבנו לכם את הטיפים הטובים ביותר לבחירת מצבר לרכב.

אז לפני הכל, איך בכלל נדע מתי צריך להחליף מצבר ?

כאשר המצבר מת לגמרי, סביר להניח שאנו ניתקל באחת מהסיטואציות הבאות: הנעה קשה, רעש של תקתוקים מהסטרטר, אורות עמומים גם בקדמת הרכב וגם בלוח השעונים. ישנם רכבים עם טכנולוגיה חדשה: START STOP בהם קיימת מנורה שמתריעה זמן רב לפני שהמצבר נהרס.

מצבר לרכב 12V

בהגעת איש מקצוע אשר מתמחה בתחום המצבר תתבצע בדיקה באמצעות מכשור מתקדם, אשר בוחן האם המצבר התקלקל או שאולי קיימת בעיה אחרת לרכב. במידה והמצבר יסמן על 12 וולט ומטה, המצבר סיים את תקופת חייו ועלינו לרכוש מצבר לרכב חדש.

טיפים לשמירה על חיי מצבר לאורך זמן

בין עם מדובר בהחלפת מצבר 55 אמפר לרכב או מצבר 100 אמפר למשאית או בכלל מצבר ליונדאי I10, אנו נרצה לשמור על אורך חיים של מצבריםבכדי לוודא שאנו עושים תחזוקה נכונה למצבר אנו נעשה את הפעולות הבאות:

– בהנעת הרכב המזגן תמיד כבוי וכך גם האורות.
– אין לשמוע מוזיקה או להפעיל את המזגן כאשר הרכב כבוי.
– מומלץ לשמור עליו מפני נזקיי קורוזיה ולדאוג לבצע טעינת מצבר באופן שוטף.
– מומלץ לוודא שלא מצטברת קורוזיה על גבי הכתבים של המצבר (הפלוס והמינוס), דבר שפוגע וגורם לתקלות ולכן יש להבריש אחת לשנה את פני שטח המצבר באמצעות מברשת הרטבה ומים.
– בנוסף, במידה ויצאתם לחופשה ארוכה, מומלץ לבקש ממישהו קרוב אליכם, להתניע את הרכב אחת לכמה ימים ולפחות לזמן של 20 דקות וללא אורות ומזגן.

איזה מצבר מתאים לרכב שלי?

בכדי לבדוק איזה מצבר מתאים לסוג הרכב שלכם, תוכלו לבדוק ע”י פתיחה של מכסה המנוע ולראות מה המצבר שכיום מורכב לכם ברכב. בעת הגעת המתקין אליכם, בקשו ממנו לראות שהמצבר שהוא מספק לכם, זהה למצבר שמותקן לכם היום.
ניתן לפתוח את ספר הרכב ולבדוק מהו סוג המצבר שמותאם לו. ניתן להתקשר אלינו – שיא המצבר. המומחים שלנו ישמחו לעזור לך לבדוק עפ”י נתוני הרכב, מה מתאים לו בדיוק. בנוסף, במידה והמצבר שברשותכם לא עובד, מומלץ לא להחליף באופן עצמאי.
רצוי לצלצל ולהזמין גורם מקצועי שיבדוק האם זו אכן הבעיה ויתאים לך מצבר למכונית ויאפשר לך המשך נסיעה בטוחה בכביש.

איזה מצבר מומלץ לקנות לרכב ולמה זה קשור לאקלים בישראל?

כיוון שאנו חיים בישראל שיודעת לא מעט עומסי חום, עמידות מצברים מהווה אחד הגורמים המרכזיים באריכות הימים של המצבר שרכשתם. בעונת הקיץ בישראל, החום הרב משפיע על חיי המצבר, ואורך חיים של מצבר לרוב לא יעלה על שלוש שנים.
בדומה לרכישות אחרות שאנו מבצעים, רצוי לרכוש מצבר רק מחברות ידועות ומוכרות.
בישראל יש שני חברות אשר שולטות בתחום המצברים: שנפ וbosch. חברות אלו מבצעות התאמה מלאה לאקלים הישראלי.
הדעה הרווחת בישראל היא שמצברים מתקלקלים בעיקר עונת החורף, דבר שאינו נכון. כיוון שנזקים למצבר נגרמים עקב שחיקתו בעונת הקיץ וכאשר החורף מגיע, המצבר מפתח רגישות לחום ופוגע באופן מהותי ביכולת ההתנעה של הרכב. (סיטואציה בה תתקלו בעיקר בשעות הבוקר, לאחר שהאוטו עמד כמה שעות).


מצבר לרכב עד הבית

למה חשוב לתחזק מצבר פריקה עמוקה?

במצבר פריקה עמוקה תחזוקה נכונה היא פעולה הכרחית מרכזית וחשובה, כיוון שתחזוקה נכונה תאפשר למצבר לפעול לאורך זמן ממושך. באמצעות פעולות שונות, ניתן להאריך את אורך חיי המצבר לאורך זמן וחשוב לזכור, אנו ממליצים אחת לכמה חודשים, לוודא שהמצבר תקין. ישנם מספר פעולות שניתן לעשות בכדי לוודא שמצבר פריקה עמוקה תקין:
– בדקו האם יש נוזלים במצבר, במידה ויש נוזלים, עליכם לאתר את מיקום התקלה ולתקנה.
– בדקו שיש מספיק מים במצבר ומדיי פעם עליכם להסתכל על המצבר ולוודא שהוא תקין.
– בדקו את חיבורי המצבר ותקנו במידת הצורך.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים

שנפ מצברים

שנפ מצברים

למה לבחור בשנפ מצברים? כאשר שומעים מצבר שנפ – יודעים שמדובר בחברה אמינה ומבטיחה איכות אינסופית בכל המוצרים אותם היא משווקת ולא סתם היא תופסת

למידע נוסף »
טעינת מצבר שהתרוקן

טעינת מצבר שהתרוקן

למה מצבר מתרוקן? השמש בחוץ זורחת, אתם רוצים לצאת ולהתחיל את היום שלכם ומגלים שהרכב לא מניע לפתע! הבוקר שלכם הופך לסיוט ואתם חוששים שהמצבר

למידע נוסף »
מצבר או אלטרנטור

מצבר או אלטרנטור

אלטרנטור או מצבר – איך יודעים למה הרכב לא מניע? מה זה אלטרנטור? תפקידו של האלטרנטור הוא להטעין את המצבר בכדי שיספק חשמל לכלל המערכות

למידע נוסף »