תוחלת חיים של מצברים

תוחלת חיים של מצברים

אורך חיים של מצברים

מה אורך חיים בממוצע של מצבר לרכב?

רכישה של מצבר חדש תלויה במספר סיבות, ביניהן: תדירות הנסיעה ברכב, סוג הרכב ועוד, לדוגמא: רכב מונית או רכב משטרתי, תוחלת החיים של המצבר בו לא תהיה גבוהה כמו מצבר לרכב פרטי. מצבר איכותי לרכב יחזיק בממוצע שלוש שנים אך זה תלוי בסוג הרכב. חשוב לזכור, לא בכל פעם שהרכב לא מניע מדובר בתקלה של מצבר. יכולות להיות סיבות נוספות לתקלה ברכב וחשוב לבדוק האם המצבר באמת סיים את תפקידו או ששכחתם אור דלוק וניתן להטעין אותו ובכך להחזירו לשימוש. במקרה שבאמת המצבר מת יש להזמין שירות מצבר עד הבית או חשמלאי רכב ובאמצעותו להתאים את המצבר הנכון לרכב. אם אתם לא בטוחים איזה מצבר יתאים לרכב שלכם, ניתן לפתוח את ספר הרכב ולבדוק מה מידת האמפר הדרושה לו.

מה הגיל הממוצע של מצבר פריקה עמוקה?

מצבר פריקה עמוקה הינו מיועד לרכב תפעולי כמו מצבר לקלנועית, יאכטות ועוד. אורך החיים של מצברים אלו תלוי במס’ פרמטרים, כגון: כמות הפריקה של המצבר, כמות הטענות במצבר, טיפול תקופתי ועוד. מצבר פריקה עמוקה בממוצע בישראל מחזיק כשלוש וחצי עד ארבע שנים, כמובן בתחזוקה מותאמת וסבירה. זמן האחסנה של מצבר זה הינו שנה עד שנה וחצי. בכדי להאריך את חיי מצבר פריקה עמוקה עליכם לדאוג שקוטבי המצבר יהיו תמיד נקיים מקורוזיה, לוודא תמיד שרמת הטעינה של המצבר תהיה מלאה, אין לרוקן אותו עד סופו. במצב שמצבר זה מתרוקן לגמרי – נוצרת בעיה ואינו מצליח להיטען עד 100%.

מה הגיל הממוצע של מצבר START STOP?

מצבר לרכב START STOP הינו מצבר ממערכת המותקנת ברכב וגורמת לכיבוי המנוע ברכב בעת עצירה ברמזור או בפקקי תנועה. אורך החיים של מצברים אלו גבוהה ממצברים רגילים, כיוון שמצברי start stop הם מחוזקים ויודעים לספוג התנעות רבות ומצבים בהם יש חוסר טעינה או טעינת יתר.  מצברי start stop הינם מצברים בעלי קיבול גבוהה של עד כ80% לעומת מצברים רגילים שמספקים 40%.

מה הגיל הממוצע של מצבר לאופנוע ומצבר לקטנוע?

מצבר לאופנוע ומצבר לקטנוע בדרך כלל יהיו בעלי תוחלת חיים נמוכה יותר מרכבים פרטיים. בממוצע בין שנה וחצי לשנתיים. כאשר האופנוע יעשה לכם התנעות קשות בשעות הבוקר, או כאשר תהיו זקוקים להנעה עם כבלים, סימן שהמצבר לאופנוע שלכם אינו תקין וצריך להחליפו. לפני החלפת מצבר לקטנוע או אופנוע, כמובן שחשוב לוודא, שהסלילים באופנוע תקינים ומייצרים טעינה תקינה למצבר בהספק 13 וולט עד 14.5 וולט.

מה הגיל הממוצע של מצבר למשאית?

ישנם מספר רב של סוגי מצבר למשאית. כל מצבר למשאית משתנה בהתאם לשימוש בו, כגון: משאית עם רמפה חשמלית תגרום להאצה בעבודת המצבר, לא כמו במשאית איסוזו 7.5 טון עם ארגז בלבד או משאית מנוף, גרר וכדומה. בנוסף, ישנם משתנים נוספים כמו: גודל המשאית, סוג המשאית, כמות ההתנעות וגורמים נוספים שמשפיעים על גילו של המצבר ותוחלת חייו. במדינת ישראל מצברים למשאית שובקים חיים לאחר שנתיים וחצי בדרך כלל. למשאיות נדרשות התקנה של שני מצברים. כאשר מצבר אחד תקול, עלייך להחליף את שניהם. במידה והחלטתם להחליף רק מצבר אחד מבין השנים, זמן קצר לאחר מכן גם המצבר החדש וגם המצבר הישן ייהרסו.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים

שנפ מצברים

שנפ מצברים

למה לבחור בשנפ מצברים? כאשר שומעים מצבר שנפ – יודעים שמדובר בחברה אמינה ומבטיחה איכות אינסופית בכל המוצרים אותם היא משווקת ולא סתם היא תופסת

למידע נוסף »
מצבר START STOP

מצבר START STOP

מצבר Start Stop מהי טכנולוגיית ה-START STOP? מצבר לרכב START STOP הינו מצבר ממערכת המותקנת ברכב וגורמת לכיבוי המנוע ברכב בעת עצירה ברמזור או בפקקי

למידע נוסף »
מצבר או אלטרנטור

מצבר או אלטרנטור

אלטרנטור או מצבר – איך יודעים למה הרכב לא מניע? מה זה אלטרנטור? תפקידו של האלטרנטור הוא להטעין את המצבר בכדי שיספק חשמל לכלל המערכות

למידע נוסף »