מצבר לרכב היברידי

מצבר לרכב היברידי

היתרון הגדול של מצברים לרכבים היברידיים הוא שהם בעלי מערכת הטענה עצמית, כלומר אין צורך לחבר אותם למקור חשמל חיצוני כדי לטעון את הסוללות שלהם.

כאשר עוצמת הסוללה נחלשת, היא עוברת באופן אוטומטי למצב טעינה מחדש ממנוע הבנזין.
בנוסף לכך, כאשר המכונית מאטה או נעצרת נאגר במצבר חשמל לעת הצורך.

כמה עולה החלפת מצבר לרכב היברידי?

מכוניות היברידיות וחשמליות צוברות פופולריות יותר ויותר בעולם ובישראל ונותנות בעיקר מענה לצריכת דלק נמוכה ומפחיתות משמעותית את הנזקים של איכות הסביבה. באשר לעלויות, רוב המצברים לרכבים היברידיים הינם מצברים יקרים יותר שיתחילו מ- 699 ₪ בהתאם לשנה שייוצר הרכב ובדגם המכונית שברשותכם. מרבית מצברי הרכבים ההיברידיים נועדו להחזיק מעמד ותוחלת חיים שלהם ארוכה ביחס למצברים רגילים. 

חשוב לציין, כאשר טכנולוגיות הרכבים ההיברידים פרצה לחיינו, המצברים עבור הרכבים הללו היו יקרים משמעותית (מעל 10,000 ₪) ובמהלך הזמן חברות הרכבים השונות הבינו שכדי לצמוח בשוק ההיברידי יצטרכו להוזיל את עלויות המוצרים ולכן החלו להוריד את מחירי המצברים ולתת דגש בתוחלת חיי הרכב, מצב הטעינה, הטמפרטורה ואריכות החיים שמנוהלת בפקידה.

מחיר מצבר לרכב היברידי אינו קבוע ותלוי במספר גורמים, כגון יצרן המצבר, אמפר לשעה ומתח חשמלי. בנוסף, עלות ההתקנה עצמה משתנה מחברה לחברה. חשוב לציין, רוב הרכבים ההיברידיים מבטחים מראש את המצברים בעלות קטנה יחסית לעומת החלפת המצברים שתצטרכו לשלם, זה יכול להגיע לסכומים של 10 אלף – 20 אלף.

איזה סוגים של מצברים היברידיים קיימים?

רכבים היברידיים המטעינים את הסוללות באמצעות נסיעה – בעת נסיעה ברכב, הגלגלים מסתובבים בזמן הנסיעה ובכך מופקת האנרגיה שהמצבר צריך.

רכבים היברידיים עם מטען חיצוני: ישנם רכבים היברידיים עם מטען חיצוני, כאשר הרכב נוסע אך ורק על חשמל וכל האנרגיה המופקת ממנו היא חשמלית, כגון טסלה.

רכבים היברידיים המחוברים לחשמל: רכבים אלו מתחברים לחשמל בכדי לקבל טעינה אך עדיין קיים מנוע בנזין או מנוע סולר, וכאשר המצבר מתרוקן, הוא ישתלב למנוע בנזין אוטמוטי. בכך יצרוך זרם חשמלי, לעומת רכבים חשמליים שבמצב בו נתקעת בלי חשמל, לא תוכל לנסוע.

האם חייב להרכיב מצבר היברידי?

הרבה אנשים מתייעצים עמנו, האם באפשרותם להחליף את הסוללה ההיברידית ולהרכיב מצבר חומצה עופרת רגיל. התשובה היא לא! סוללות היברידיות יושבות מתחת לרכב או בתוכו, בשונה ממצברים רגילים לרכב. אלו סוללות הבנויות בצורה שונה המותאמת לרכב היברידי, הרכבה של מצבר אשר לא מותאם לרכב כזה עלולה ליצור נזק רב ועלויות נוספות. את רוב הסוללות מחליפים רק במוסך מורשה ולכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי לפני שרצים ומזמינים מצבר.

מה זה רכב היבירידי?

רכב היבירידי הינו רכב המבצע שימוש בשני סוגים של מנועים, בדרך כלל מנוע חשמלי עם בעירה פנימית שלרוב יהיה בנזין. העיקרון הבסיסי ברכב היבירידי הינו פעילות המנועים השונים ותפוקתם במהירויות שונות. מנוע חשמלי הינו מנוע יעיל יותר בהפקת כוח סיבובי וטוב יותר על שמירת מהירות גבוהה. הרכבים ההיברידיים מתחלקים לשלוש סוגים: היברידית מלאה, היברידית חלקית ומיקרו היברידית. 

  • הפעלת מנוע בעירה פנימית במהלך נסיעה רגילה בהספק שמספיק לקיזוז גרר והטענת המצבר.
  • הפעלת מנוע חשמלי במהלך נסיעה במהירות נמוכה שבהם למנוע החשמלי יש נצילות גבוהה בהשוואה למנוע שריפה פנימית.
  • הפעלה של המנוע החשמלי כרכיב אלטרנטור שממיר את האנרגיה במהלך הבלימה, למתח חשמלי כאמצעי הבלימה.

כל כמה זמן נצטרך להחליף סוללה היברידית?

ברכבים רבים הסוללה ההיברידיות תוכננה כך שהיא תחזיק מעמד לאורך כל חיי הרכב, וניתנת לו אחריות לתקופה של 5 שנים או 100,000 ק"מ. תוחלת החיים של סוללות היברידיות, היא כמו כל צרכן חשמלי שאורך החיים שלו תלוי בתדירות השימושים בו ומומלץ מאד לבטח את המצברים ההיברידיים ולא להגיע למצב שאתם צריכים להוציא הון על מצבר.

מצבר START STOP לרכב היברידי

מצבר Start stop הוא מצבר מתקדם ביותר המחובר למערכת החשמל של הרכב ובצע התנעה באופן בטוח וידידותי לסביבה. היתרון הגדול של מצבר Start stop הוא החיסכון בדלק שהוא מאפשר, שכן בכל פעם שהרכב נעצר המצבר נכבה באופן מיידי ונדלק מחדש בתחילת הנסיעה. 

מצבר זה מיועד לרכבים עם טכנולוגיית עצור וסע בלבד. כאשר בוחנים את השאלה האם קיימת מערכת סטארט סטופ ברכבים היברידיים – התשובה היא כן, אמנם, 99% מהרכבים ההיברידים הם ללא מערכת סטארט סטופ, כיוון שמערכת זו הותקנה ברכב בכדי להפחית את זיהום האוויר הסביבתי וברגע שהמכונית היברידית, היא אינה מזהמת את הסביבה ועונה על הצורך של מצברי סטארט סטופ.

סוללת ליתיום מצבר לרכב היבירידי

הזינוק בטכנולוגיית מצברים לרכבים היברידיים זינק קדימה בעשור האחרון והמעבר לסוללות ליתיום המתקדמות שפרצו בשנים האחרונות יביאו להוזלת מחיר משמעותית בצריכת הדלק הנמוכה, מה שהפך את המצבר לאחד החלקים האמינים יותר של מכונית היברידית. 

כמו כן, חשוב להכיר בכך שסוללת מתח גבוה יכולות להיות יקרות בחלק מדגמי הרכבים ויהיו משמעותית יקרים יותר ברכב היברידי או חשמלי, לדוגמא עלות החלפה של סוללה תקולה בטויוטה פריוס יכולה לעמוד על 8000 ש"ח. 

רכב היברידי לא מניע - מה עושים ?

החידוש הגדול בסוללות היברידיות הוא שהן אינן מתרוקנות, שכן סוללה היברידית מטעינה את עצמה במהלך הנהיגה. המערכת ההיברידית היא מערכת חכמה, ומחליפה את ההטענה בין מנוע הבנזין לבין הסוללה ההיברידית לפי הצורך לשם חיסכון אנרגטי באופן לא מורגש.

אנו ממליצים לכם לא להתפשר על איכות המצבר, בחירה בסוללה הנכונה פירושה תוחלת אחיים ארוכה למצבר שיעשה את עבודתו נאמנה במשך שנים. הזמינו את השירות שלנו החלפת מצבר עד הבית במידה ותרצו מצבר עבור רכב היברידי מבית  מצברי בוש או מצברי שנפ. 

חברות אלו נחשבות אמינות ואידיאליות לשימוש ברכבים בתנאי מזג האוויר הישראלי וכוללים גם טכנולוגיות מתקדמות אשר הופכת אותו לעמיד בפני גורמים נפוצים שיכולים לעשות נזק במצבר או כשל במצבר, ולכן מצברים אלו נחשבים אמינים יותר.

מאמרים נוספים

מצבר פריקה עמוקה

מצברים פריקה עמוקה

מצברים לרכב תפעולי – פריקה עמוקה מהו מצבר פריקה עמוקה? מצבר פריקה עמוקה הינו מצבר הבנוי מלוחות מתכתיים אשר מכילים צפיפות רבה של חומר. מצברים

למידע נוסף