אחריות על מצבר לרכב

כמה זמן יש אחריות על מצבר

בכדי להבין מה חשוב לבדוק בכל הנוגע לאחריות ומצברים ריכזנו לכם את כל הנקודות החשובות שיש לבדוק בקניית מצבר חדש וכיצד בודקים האם המצבר המקורי עדיין במסגרת אחריות.

בנוסף, נענה כיצד שירות מצבר עד הבית יכול להקל עליכם משמעותית ולספק לכם אחריות מקיפה. באנו לעזור!

אז לפני הכל, כמה זמן יש אחריות על מצבר ברכב חדש?

באופן עקרוני, יצרן הרכב מספק אחריות על מצבר ברכב חדש לשנתיים, לפי כתב האחריות בדרכון השירות. כמובן שהאחריות תקפה רק אם זה המצבר המקורי של הרכב ובמידה ולא החלפתם במהלך השנתיים.

מימוש אחריות מצבר

– אחריות מצבר שנפ – מגיעים עם תוקף של 12 עד 24 חודשים. ניתן לממש בכל הסניפים של החברה: טבריה, חיפה, נתניה, אזור, ירושלים, באר שבע ואילת.

– אחריות מצברי בוש – מגיעים עם אחריות לשנתיים. ניתן לממש את האחריות עליהן בכל אחת מנקודות השירות של היבואן לדיקו (הנקודות פרוסות בכל רחבי הארץ וניתן לבדוק איזה נקודה קרובה אליכם באתר היבואן).

– אחריות מצבר וולטה – מספקים 12 חודשי אחריות, כמו כן ניתן לממש את האחריות בסניפי החברה המופיעים באתר החברה.

תאריך תפוגה של מצבר חדש

בגב המצבר יופיע התאריך חרוט לפי חודש הייצור שלו, לדוגמא יוני יולי 2022. התאריך מוטבע על המצבר ותוקף האחריות משתנה לכם בהתאם לתקופה שסגרתם במעמד הקנייה.

בכל חנות מצברים נוכל למצוא מגוון תקופות אחריות, הכל בהתאם למחיר שנשלם. לפיכך, מצבר עם 12 חודשי אחריות ממותג מוכר כמובן, יהיה בעלות נמוכה יותר ממצבר עם 20 חודשי אחריות.

אילו דברים חשוב לבדוק בעת הרכישה?

לרוב, אם רכשתם מצבר חדש באיכות גבוהה, תוקף אחריות יהיה לשנה ומעלה ויהיה ניתן לממש את האחריות בכל מקום בארץ. 

בנוסף, בדקו באינטרנט האם המצבר אותו אתם עתידים לרכוש איכותי ועמיד לאורך שנים, במידה והמצבר החדש שרכשתם יהיה תקול לאחר תקופה קצרה ועליכם יהיה לממש את האחריות, זה מצב שיעכב את השגרה שלכם וגם יעיד על איכות נמוכה והתאמה של מצבר שאינו עונה על הצורך של הרכב שלכם.

חשוב לציין כי במקרים רבים אנו נתקלנו בחנויות \ שירותי מצבר, אשר מספקים תעודת אחריות של 20 חודשים ומוכרים במחיר יקר יותר ובפועל מוטבע על המצבר רק 12 חודשים. מכאן שבמצבים כאלו היצרן לא יממש לכם את האחריות ולכן, חשוב לבדוק על גב המצבר את מספר חודשי האחריות שכתובים או להיכנס לאתר של היצרן ולבדוק לפי המק"ט של המצבר.

מצבר עד הבית

אם אני גר בתל אביב והמצבר התקלקל בעיר אחרת?

במידה ורכשתם מצבר של מותג מוביל, תוכלו לממש בכל סניף של החברה. רכשתם מצבר בתל אביב ואתם רוצים לממש את האחריות בסניף אחר? אתם יכולים.  בכדי להקל על עצמכם, חשוב שתבדקו לפני שתיסעו לסניף הקרוב אליכם: 

  • איזה נקודות שירות קרובות אליכם באתר של החברה ממנה רכשתם (שנפ, לדיקו, וולטה).
  • בדקו את תאריך תפוגה של המצבר והאם הוא במסגרת אחריות.
  • וודאו כי ברשותכם תעודת אחריות או חשבונית מהחנות בה רכשתם. במידה ואבדה לכם, יש להסתכל על גב המצבר ולראות את התאריך המוטבע עליו ואת סוג החברה של המצבר ולגשת לסניף הקרוב.

האם יש אחריות כאשר מדובר על מצברים משומשים \ יד 2 ?

היתרון ברכישת מצבר יד שניה – מחיר נמוך ושמירה על איכות הסביבה.
עפ"י הוראות משרד התחבורה, כל מוצר שאתם רוכשים לרכב, בין אם זה משומש או חדש, עליכם לקבל שלושה חודשי אחריות במינימום.
במידה והחלטתם לרכוש מצבר מחודש, סביר להניח שתקבלו אחריות מהחנות בה רכשתם.

בדרך כלל תוקף אחריות למצבר כזה יהיה כ-3 חודשים עד 6 חודשים ממעמד הרכישה. אנו ממליצים לרכוש מצבר מחודש רק כאשר:
– אתם עומדים למכור את הרכב.
– כאשר אתם מעוניינים לחסוך כסף.
– סוחרים אשר מטפלים במספר גדול של רכבים למכירה.

לסיכום, אל תחסכו בעלויות!

כאשר מדובר בקנייה של מצבר חדש לרכב שלכם, חשוב לא לחסוך בעלויות ולפנות לחשמלאי רכב מוסמך או לשירות החלפת מצבר עד הבית שמתמחה בתחום.

לרוב, כאשר נרכוש מצבר ממותג מוביל תקבלו אחריות לפחות ל12 חודשים עד 24 חודשים והטבות נוספות אשר ניתנות למשווקים מורשים.

מאמרים נוספים

שנפ מצברים

שנפ מצברים

למה לבחור בשנפ מצברים? כאשר שומעים מצבר שנפ יודעים שמדובר בחברה אמינה ומבטיחה איכות אינסופית בכל המוצרים אותם היא משווקת ולא סתם היא תופסת את

למידע נוסף
מצבר efb

מצבר EFB

מה זה מצבר EFB ? זקוקים להתקנת מצברי EFB ? מחפשים החלפת מצברים  ברכבים הפועלים בשיטת START STOP SYSTEM הייחודית? אתם במקום הנכון! במאמר הבא

למידע נוסף
מצבר בוש חוות דעת

מצבר בוש חוות דעת

המצבר התקלקל – איזה מומלץ לרכוש? קמתם בבוקר ולא הצלחתם להתניע את הרכב או בדיוק באתם לחזור הביתה מהעבודה וגיליתם שהלך לכם מצבר ברכב. סיטואציה מאד מעצבנת,

למידע נוסף