נורת מצבר דולקת

נורת מצבר דולקת

נורת מצבר דולקת או נדלקת לסירוגין ? כל מה שאתם צריכים לדעת במדריך המלא

כמו רוב האנשים לא נבדוק סתם ככה מצבר לרכב עד שלא נתקל בבעיה שהרכב לא יניע לנו לפתע או שתדלק נורת מצבר בלוח השעונים. לפיכך, נורית אזהרה של מצבר יכולה להצביע על מספר בעיות כמו: קורוזיה על המצבר, אלטרנטור לא עובד, ולאו דווקא בעיה של מצבר תקול (כפי שכולנו מניחים שהמנורה נדלקת). 

במאמר הבא נעשה לכם סדר מהיכן נובעת הבעיה ומה אפשר לעשות כדי לתקן וכיצד שירות מצבר עד בית הלקוח הוא הטוב ביותר במצב בו אתם זקוקים להחלפת מצבר! באנו לעזור.

נורית מצבר דולקת באוטו - איך נדע מה הבעיה?

כאשר אנו מתניעים את הרכב כל המנורות בלוח המחוונים יפעלו וזה נורמלי לחלוטין, אולם כשאנחנו נוהגים ולפתע המנורה נדלקת, סביר להניח שהיו סממנים מוקדמים לכך שיאשרו לנו שיש בעיה, כמו לוח שעונים עמום, חלונות שלוקח להם זמן להסגר או להיפתח ורדיו שלא יפעל כלל או בקושי רב. 

לפני שתרוצו לתקן, חשוב להקדיש זמן כדי לקבוע מדוע הנורה נדלקה בכלל. נורת אזהרה שמצביעה על תקלה במצבר או על תקלה אחרת שגורמת לבעיה במצבר למעשה נובעת מכך שהמצבר לא נטען ולא מקבל חשמל,  לא יעבור זמן רב עד שכל צרכן חשמלי יכביד על המצבר (מזגן, רדיו) והרכב יכול להתקע לכם באמצע נסיעה. 

מה לעשות כאשר נדלקת נורית של מצבר ?

לנורית החיווי של המצבר קיים תפקיד חשוב במערכת חשמל ברכב. היא מתריעה לנו על תקלה במערכת טעינה ברכב וגם מספקת לאלטרנטור זרם שיכניס אותו לפעולה.

כאשר היא נדלקת, יכולות להיות תקלות שניתן יהיה לסדר לבד ללא התערבות של חשמלאי רכב \ מתקין מצברים, שניתן יהיה לבדוק אותם ולטפל בהם שהרכב מכובה.

הבדיקות שעלינו לבצע

• בדוק את החיווט במערכת הטעינה החשמלית של הרכב – לפעמים נורית מצבר נדלקת כיוון שיש חיבור חלש בין המצבר לכבלים שמתחברים אליו. בדקו את החיבורים שבין האלטרנטור למצבר ובדקו האם יש מקומות בהם יש חדירת נוזל, חוט שרופף – ניתן לטפל בצורה ממוקדת בבעיה, רק במידה ובאמת זוהי הבעיה ולאחר מכן בהתנעה נוספת, הרכב לא הציג נורת מצבר. 

• מהיכן הבעיה נובעת אלטרנטור או מצבר? – נורת מצבר תפעל במידה ויש בעיה עם האלטרנטור או ווסת מתח תקול. כיוון שאלטרנטור זהו חלק שרק חשמלאי רכב יכול לבדוק אותו בבדיקה מקיפה ומעמיקה, תוכלו לבדוק חיצונית האם רצועת אלטרנטור קרועה (הרצועה שמחברת בין האלטרנטור למנוע של הרכב) והאם היא מספיק מתוחה. בנוסף, יכול להיות שהיא כבר ישנה ותצטרכו רק להחליף אותה ולא את האלטרנטור עצמו. 

• בדקו את המצבר – חודשים חמים הורסים את המצברים בשל טמפרטורות שאינן סבירות. ניתן לפתוח את מכסה המנוע ולהסתכל מבחינה חיצונית האם המצבר נראה בסדר, אם אין בו קורוזיה והוא נראה בצורתו הטבעית ולא קיימים עיוותים בדפנות של המצבר. במידה והחלפתם מצבר בטווח של השנה האחרונה והכל נראה תקין וללא קורוזיה, אנו ממליצים לכם לפנות לגורם מוסמך שיבדוק לכם מהיכן נובעת הבעיה. 

נורית מצבר דולקת לסירוגין או דולקת לאחר החלפת מצבר?

לרוב יש שני דברים שיגרמו למנורת המצבר להידלק לאחר החלפת מצבר חדש, הנפוץ הוא חיבור רופף ולא תקין של המצבר החדש, או, חדירת נוזל (קורוזיה) על המצבר שגורמת להפרעה בהפקת זרם החשמלי.

בנוסף, קיימת תופעה שנתקלנו בה לא פעם, מצבר חדש שרכשנו ישב זמן רב במדף לפני הקנייה וכאשר הרכיבו לנו אותו ברכב, אורך החיים שלו כבר לא כפי שהיה (לרוב יקרה במותגים לא מוכרים). או לחילופין, מותג המצברים שבחרתם לרכוש ממנו, לא מספק את האיכות הטובה ביותר. 

ולכן, עליכם לתת דגש לבחירת המותג ולעשות בדיקה באינטרנט שאתם קונים אצל חברה אמינה והמצבר יהיה חדש לחלוטין. 

גיליתם שהמצבר תקול? פנו למקצוענים בתחום

אם הצלחתם לעלות על הבעיה אבל עדיין זקוקים למצבר חדש, אנו ממליצים לכם להשתמש בשירות שלנו החלפת מצבר עד הבית שיספק לכם חסכון משמעותי בזמן שתחכו ובכסף שתשלמו.

במידה ותזמינו אותנו, יגיע עד אליכם מתקין מוסמך עד 60 דקות מרגע שהתקשרתם, לא משנה היכן נתקעתם ובאיזה שעה. במידה ולא נמצא בעיה של מצבר, לא נחייב אתכם על השירות ולא נחליף את המצבר.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים

נורת מצבר דולקת

נורת מצבר דולקת

נורת מצבר דולקת או נדלקת לסירוגין ? כל מה שאתם צריכים לדעת במדריך המלא כמו רוב האנשים לא נבדוק סתם ככה מצבר לרכב עד שלא נתקל בבעיה

למידע נוסף »
מצבר לרכב מחיר

מצבר לרכב מחיר

כמה עולה מצבר לרכב? סביר להניח שכולכם נתקלתם פעם בסיטואציה בה הרכב לא הניע והמצבר שבק חיים. כולנו יודעים שזו סיטואציה לא נעימה לאף אדם

למידע נוסף »
מצבר או אלטרנטור

מצבר או אלטרנטור

אלטרנטור או מצבר – איך יודעים למה הרכב לא מניע? מה זה אלטרנטור? תפקידו של האלטרנטור הוא להטעין את המצבר בכדי שיספק חשמל לכלל המערכות

למידע נוסף »