נורת מצבר דולקת

נורת מצבר דולקת

נורת מצבר דולקת או נדלקת לסירוגין ? כל מה שאתם צריכים לדעת במדריך המלא

כמו רוב האנשים לא נבדוק סתם ככה מצבר לרכב עד שלא נתקל בבעיה שהרכב לא יניע לנו לפתע או שתדלק נורת מצבר בלוח השעונים. לפיכך, נורית אזהרה של מצבר יכולה להצביע על מספר בעיות כמו: קורוזיה על המצבר, אלטרנטור לא עובד, ולאו דווקא בעיה של מצבר תקול (כפי שכולנו מניחים שהמנורה נדלקת). 

במאמר הבא נעשה לכם סדר מהיכן נובעת הבעיה ומה אפשר לעשות כדי לתקן וכיצד שירות מצבר עד בית הלקוח הוא הטוב ביותר במצב בו אתם זקוקים להחלפת מצבר! באנו לעזור.

נורית מצבר דולקת באוטו - איך נדע מה הבעיה?

לנורית החיווי של המצבר קיים תפקיד חשוב בכל הנוגע למערכת החשמל ברכב, כאשר יהיה בעיה במערכת הטעינה אנו נראה את הנורית של המצבר נדלקת. פירוש הדבר הוא שיש תקלה והמצבר לא מקבל טעינה כמו שצריך, כלומר לא מקבל חשמל. 

לפני הכל, חשוב לדעת שתוך זמן קצר הרכב יתקע לגמרי. לכן, יש לכבות את כל מה שצורך חשמל מהמצבר כגון רדיו או מזגן, ולהזמין חשמלאי רכב או לנסוע למוסך. רובנו נחשוב שהמצבר תקול כאשר הנורית תידלק במהלך נסיעה אולם זה לא מעיד על כך שישנה תקלה במצבר כיוון שהוא אחראי רק על ההתנעה הראשונית וסביר להניח שאם הצלחתם להניע, הבעיה נובעת מגורם אחר כמו אלטרנטור. 

מה לעשות כאשר נדלקת נורית של מצבר ?

• בדוק את החיווט במערכת הטעינה החשמלית של הרכב

ישנם מצבים בהם נורית מצבר נדלקת כיוון שיש חיבור חלש בין המצבר לכבלים שמתחברים אליו. בדקו את החיבורים שבין האלטרנטור למצבר וראו האם יש מקומות בהם יש חדירת נוזל או חוט שרופף.

ניתן לטפל בצורה ממוקדת בבעיה רק במידה ובאמת זוהי הבעיה. ודאו זאת על ידי התנעה נוספת ובדקו שנורת המצבר לא נדלקה בשנית.

• מהיכן הבעיה נובעת אלטרנטור או מצבר?

נורת מצבר לרוב תפעל במידה וקיימת בעיה באלטרנטור או בווסת מתח תקול. כיוון שאלטרנטור הינו חלק שרק חשמלאי רכב יכול לבדוק, יש להזמין חשמלאי רכב מקצועי או לפנות למוסך שיבצע בדיקה מקיפה ומעמיקה.

עם זאת, תוכלו לבדוק חיצונית על ידי פתיחת מכסה מנוע האם רצועת אלטרנטור קרועה (הרצועה שמחברת בין האלטרנטור למנוע של הרכב) והאם היא מספיק מתוחה. בנוסף, יכול להיות שהיא כבר ישנה ותצטרכו רק להחליף אותה ולא את האלטרנטור עצמו. 

• בדקו את המצבר

חודשים חמים הורסים את המצברים בשל טמפרטורות שאינן סבירות. ניתן לפתוח את מכסה המנוע ולהסתכל מבחינה חיצונית האם המצבר נראה בסדר, אם אין בו קורוזיה והוא נראה בצורתו הטבעית ולא קיימים עיוותים בדפנות של המצבר. 

במידה והחלפתם מצבר בטווח של השנה האחרונה והכל נראה תקין וללא קורוזיה, אנו ממליצים לכם לפנות לגורם מוסמך שיבדוק לכם מהיכן נובעת הבעיה. 

נורית מצבר דולקת לסירוגין או דולקת לאחר החלפת מצבר?

לרוב יש שני דברים שיגרמו למנורת המצבר להידלק לאחר החלפת מצבר חדש, הנפוץ הוא חיבור רופף ולא תקין של המצבר החדש, או, חדירת נוזל (קורוזיה) על המצבר שגורמת להפרעה בהפקת זרם החשמלי.

בנוסף, קיימת תופעה שנתקלנו בה לא פעם, מצבר חדש שרכשנו ישב זמן רב במדף לפני הקנייה וכאשר הרכיבו לנו אותו ברכב, אורך החיים שלו כבר לא כפי שהיה (לרוב יקרה במותגים לא מוכרים). או לחילופין, מותג המצברים שבחרתם לרכוש ממנו, לא מספק את האיכות הטובה ביותר. 

ולכן, עליכם לתת דגש לבחירת המותג ולעשות בדיקה באינטרנט שאתם קונים אצל חברה אמינה והמצבר יהיה חדש לחלוטין. 

גיליתם שהמצבר תקול? פנו למקצוענים בתחום

אם הצלחתם לעלות על הבעיה אבל עדיין זקוקים למצבר חדש, אנו ממליצים לכם להשתמש בשירות שלנו החלפת מצבר עד הבית שיספק לכם חסכון משמעותי בזמן שתחכו ובכסף שתשלמו.

במידה ותזמינו אותנו, יגיע עד אליכם מתקין מוסמך עד 60 דקות מרגע שהתקשרתם, לא משנה היכן נתקעתם ובאיזה שעה. במידה ולא נמצא בעיה של מצבר, לא נחייב אתכם על השירות ולא נחליף את המצבר.

מאמרים נוספים

מצבר לרכב מחיר

מצבר לרכב מחיר

כמה עולה מצבר לרכב? סביר להניח שכולכם נתקלתם פעם בסיטואציה בה הרכב לא הניע והמצבר שבק חיים. כולנו יודעים שזו סיטואציה לא נעימה לאף אדם

למידע נוסף