התאמת מצבר לרכב

איזה מצבר מתאים לרכב שלי

איזה מצבר מתאים לרכב שלי ? הכל על סוגי מצברים

איך בוחרים מצבר לרכב? כאשר אנו מחפשים מצבר לרכב, חשוב לדעת שיש הרבה חנויות אשר נותנות שירות של מצברים לא מקוריים ולא איכותיים. 

חשוב לזכור, אין להתפשר על איכות המצבר. מצבר איכותי יבטיח נסיעה בטוחה בכביש לאורך שנים. אז איזה סוגי מצברים לרכב קיימים ואיזה מתאים? הכל במאמר הבא!

מצבר לפי סוג רכב

רכישה של מצבר שאינו איכותי ואינו מוכר בשוק, הינה בחירה שגויה, כיוון שמצבר זה לב החשמל של הרכב והוא מספק חשמל לכל היצרנים ברכב, כגון: אורות, רדיו, מזגן. במידה והרכב יעמוד יותר מיומיים, תמצאו את עצמכם מחפשים כבלים שיניעו לכם את הרכב. חשוב לבחור מצברים שקיימים זמן רב בשוק והוכיחו את עצמם, כגון: מצברי שנפ, מצברי בוש.

ההמלצה היא לבחור מצבר שיתאים לרכב מבחינת האמפר והפעילות שלו לסוג הרכב, שיתאים לגודל הרכב והחשוב ביותר- חברה מוכרת בעלת שם שמעניקה אחריות יצרן מלאה. חשוב לזכור, הטכנולוגיה החדישה והתפתחות עולם הרכב בשנים האחרונות מחייבת אותנו לבצע התאמה מדויקת של המצבר לרכב. בנוסף, עלינו לבדוק שני דברים חשובים: מתי קניתי את המצבר האחרון ולאיזה בעל מקצוע מומלץ לפנות.

איזה מצבר מתאים לרכב שלי ?

בכדי לבצע התאמת מצבר נכונה, ניתן להיכנס אל קטלוג המצברים שלנו ולבחור מצבר לפי מספר סוגים של חיפושים ובכך לגלות מה המצבר המתאים וכמה הוא אמור לעלות לכם:

מצבר לפי יצרן הרכב – בחירת מצבר לפי סוג הרכב והדגם שיש ברשותכם.
מצבר לפי סוג הרכב – בחירת מצבר לרכב, משאית, קטנוע או כל סוג אחר של רכב.
מצבר לפי מותג – בחירת מצבר לפי מותג המצברים שתרצו או מידת האמפר הדרושה.

מה חשוב לבדוק בעת רכישת מצבר חדש לרכב?

כיום יצרני הרכב בעולם יתאימו את המצבר לפי סוג הרכב והצורך שלו, לדוגמא: מצבר לרכב מאזדה 3 לא יתאים לקיה פיקנטו מבחינת גודל פיזי ומבחינת קיבולת אמפר. מצבר למשאית לא יתאים לאופנוע. כל הרכבים בישראל עובדים על מערכת של 12 וולט ואמפר לפי מה שהיצרן קובע, כל סוג רכב זה לגופו. בכדי לדעת מה באמת מתאים לרכב שלכם, עליכם לבדוק באמצעות אחת מהשיטות: בדיקה בספר הרכב או בדיקת התאריך שמוטבע על המצבר שמותקן לכם כיום ברכב.

בחירת מצבר לפי מותג
התאמת מצבר לפי מותג מצברים מבוקש
סוגי מצברים לרכב
התאמת מצבר לפי יצרן ודגם הרכב

מצבר לרכב 12v – עלייך לבדוק את סוג המצבר ברכב

מרבית מצברי הרכב הנמצאים בשימוש ידועים כסוללה רגילה עם חומצת עופרת. יש להם תאים בתוך הסוללה עשויים לוחות עופרת חיוביים ושליליים בחומצה הסוללה במקרה. הם אמינים וקיימים הרבה מאוד זמן, והם סוג הסוללה הכי פחות יקר. רוב המכוניות יפעלו ללא בעיה עם מצבר עופרת קונבנציונאלי.

מצברי AGM או מצברי EFB, מהוות צעד נוסף מתכנון קונבנציונאלי של חומצה עופרת. הם בנויים חזקים יותר בפנים ומספקים יציבות מחזורית כפולה של הסוללה הסטנדרטית. הם יכולים לעמוד בפריקות קשות בצורה טובה יותר ואף יכולים לשמש לאחת הטכנולוגיות התובעניות ביותר הקיימות כיום, טכנולוגיית עצור התחלה. סוללות EFB יקרות יותר מסוללה לרכב קונבנציונאלי, אך יש לצפות שהיא תחזיק זמן רב יותר בממוצע. מצברים אלו מותאמים לרכבים הדורשים הרכבת מצבר סטארט סטופ אשר מכבה את הרכב בעת הגעה לרמזור או פקק וכך חוסך דלק ומפחית זיהום אוויר.

סוללות מחצלת זכוכית סופגות, הנקרות גם מצברי AGM, הן מהאיכות הגבוהה ביותר הקיימים בשוק. הם יכולים לעמוד בשימוש האגרסיבי ביותר בשטח ובדרך שאתה יכול לזרוק עליהם מבלי לדלג על פעימה כולל טכנולוגיית עצור התחלה. הם יכולים לעמוד בקפדנות של רכיבים חשמליים עם דרישה גבוהה כמו נגני DVD ומערכות שמע מותאמות אישית, ויכולים להתאושש בצורה הטובה ביותר מהפריקה קשה של סוללות. סוללות AGM הן בין הסוללות היקרות ביותר ומשמשות בעיקר במכוניות בעלות ביצועים גבוהים, יוקרה ואקזוטיות.

איך עובד שירות מצבר עד הבית ומה מחיר שירות ?

כיום, רכישת מצבר לרכב זוהי פעולה פשוטה ונוחה. שירות החלפת מצבר מתבצע בכמה שיטות: מכירה בחנויות פיזיות, מכירה במוסכים ובשירות הגעה עד הבית. במסגרת שירות הגעה לבית הלקוח, יגיע בעל מקצוע אל המקום ויחליף את המצבר התקול למצבר חדש. אך חשוב לזכור, יש לבצע בדיקה של הטעינה ברכב מול בעל המקצוע, בכדי לאמת האם אכן זוהי בעיה שמצריכה החלפת מצבר. בנוסף, בעת תיאום עם החנות, עליכם לבדוק האם המחיר שקבעתם להחלפת מצבר, כולל בתוכו את עלות ההגעה לביתכם.

רכישת מצבר לרכב זה לא סיפור כל כך יקר, מחיר מצבר מורכב מכמה גורמים: סוג המצבר, יצרן המצבר, איכות המצבר, סוג הרכב ובאמפר שדרוש לו. אנו ממליצים לבחור יצרן מוביל בעל מוניטין רב, שידע לספק אחריות לתקופה ממושכת ולשירותים נוספים במידת הצורך.

סוגי מצברים לרכב וולטה
סוגי מצברים לרכב - וולטה
שנפ סוגי מצברים לרכב
סוגי מצברים לרכב - שנפ
סוגי מצברים לרכב בוש
סוגי מצברים לרכב - בוש
מצבר טרוגאן פריקה עמוקה
התאמת מצבר פריקה עמוקה

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים

איזה מצבר מתאים לרכב שלי

התאמת מצבר לרכב

איזה מצבר מתאים לרכב שלי ? הכל על סוגי מצברים איך בוחרים מצבר לרכב? כאשר אנו מחפשים מצבר לרכב, חשוב לדעת שיש הרבה חנויות אשר

למידע נוסף »
מצבר לרכב היברידי

מצבר לרכב היברידי

היתרון הגדול של מצברים לרכבים היברידיים הוא שהם בעלי מערכת הטענה עצמית, כלומר אין צורך לחבר אותם למקור חשמל חיצוני כדי לטעון את הסוללות שלהם.

למידע נוסף »