כשהרכב שלי לא מתניע, איך ניתן לדעת בוודאות אם אכן יש צורך במצבר חדש?

בעיות רבות יכולות למנוע בעד הרכב להתניע, ועל כן יש צורך באבחון וטיפול בבעיות. חנויות רבות המוכרות מצברים מבצעות בדיקת חינם למצבר, כך שזה יכול להוות כצעד ראשון יעיל.


מה יכול להיגרם למצבר עקב חום מופרז?

טמפרטורה גבוהה תקצר את חייו של מצבר על ידי התנדפות של מים מתוך מוליכי החשמל, ויצירת חלודה והחלשת קווי החשמל החיוביים.


איך אוכל לדעת אם מצבר הוא חדש?

בדרך כלל תוכל למצוא תרשים קטן בצידו של מכל המצבר, עליו מצוינים החודש והשנה בה יצא המצבר מהמפעל. האות תציין את החודש, כאשר “A” מסמלת את חודש ינואר, “B” את חודש פברואר וכן הלאה. המספר מציין את השנה, כאשר “9” יופיע בשביל 1999, “0” לשנת 2000 וכן הלאה. “A9” יציין את ינואר 1999, “C0” למרץ 2000 (על האות “L” מדלגים, ולכן האות “M” היא זו שמייצגת את חודש דצמבר).


כשאני מחליף את המצבר, או מנקה את המסופים, למה זה חשוב להסיר קודם כל את כבל ההארקה?

לפני שתתחיל, תמיד תבדוק את מערכת האדמה שקיימת ברכב. אם תסיר קודם כל את המחבר החיובי במערכת בעלת הארקה שלילית, אתה עלול להסתכן ביצירת ניצוצות. זה יכול לקרות אם כלי המתכת, שבו אתה משתמש להסרת מחבר המסוף החיובי, בא במגע עם כל פיסת מתכת ברכב. אם תרחיש זה מתקיים בזמן עבודה על יד המצבר, עלולה להיווצר הצתה שיכולה לגרום למצבר להתפוצץ. זה חשוב מאד להסיר בראש ובראשונה את מקור ההארקה.


מה עלי לקחת בחשבון כאשר אני רוכש מצבר?

גודל:
מה הם המימדים של המצבר המקורי?
עוצמה:
מה היא עוצמת האמפר הדרושה בהתנעה קרה להפעלת הרכב?
אחריות:
מצברים ממונעים נתמכים בחבילות אחריות שונות. בחר את מה שנכון לצרכיי הרכב שלך.


איך עובד מצבר?

מצבר אוגר אנרגיה בצורה כימית באופן שניתן לשחרר אותה, לפי דרישה, בצורת חשמל. באנרגיה החשמלית הזו משתמשים במערכות הצתה ברכב המפעילות את המנוע. מצבר ברכב יכול גם להפעיל אורות ואביזרים אחרים. אם רצועת האלטרנאטור כושלת, ייתכן והמצבר יצטרך גם כן להפעיל את כל מערכת החשמל ברכב לפרק זמן קצר.